Mutfak Tezgâh Arası Cam Nasıl Takılır?

Tezgâh arası cam panel, yeni nesil ev dizaynlarında sıklıkla tercih edilir. Bu tercihin arkasında yatan başlıca iki sebep bulunur. Birincisi, ürünlerin tasarımının özgün ve güzel görünmesidir. Diğer neden ise, cam kaplamaların son derece rahat kullanılabilmesi ve uzun ömürlü olmasıdır. Dolayısıyla ev dekorasyonunda trend olup fazlaca beğenilmesi, ürünün böylesine özellikleri barındırmasının bir sonucudur. Ancak her ne kadar tasarım mutfağın havasını yenilese de evde yapılacak işlemler, kırma ya da dökme gibi olası problemler sonucu zahmetli olabileceğinden endişe yaratır. Bu noktada ürünlerinizi Elif Dekor güvencesiyle edindiğinizde, meraklanmanıza gerek yok. Zira firmamız, uzman kadrosuyla ürünlerin montajını bizzat yapmaktadır. Fakat yine de tezgâh arası cam montajı nasıl yapılır sorusu aklınıza takıldıysa, bu yazı sizlere cevap niteliğinde olacaktır.

Tezgâh Arası Cam Montajı

Montaj işleminden önce cam tezgâh arası modelleri kullanıma hazır hale getirilir. Şöyle ki bu kaplamalarda kullanılan camın normal haline göre çok daha dayanıklı ve özelleştirilmiş olması gerekir. Bu durum, camların temperlenmesiyle mümkün hale getirilir. Ürünün taslağı bu şekilde hazırlanır. Daha sonrasında dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

 

Hayalini kurduğunuz modelin mutfağınıza gelme süreci ise oldukça kolay işler. Birçok yenilik beraberinde zahmetli işler getirse de mutfak tezgâh arası değiştirme aşamaları, doğru ürün ve firma ile pratik bir şekilde halledilebilir. Cam panellerin mutfakla birleştirilmesinde hiçbir şekilde kırma, dökme ya da etrafa zarar verme gibi problemler oluşmaz. Kaplamaların montajının kolay olması, kullanıcılarına sundukları birçok avantajdan yalnızca biridir.

dav

Tezgâh Arası Cam Montajı Nasıl Yapılır?

Tasarımların montaj işleminde hem ürünün hem de mutfağın zarar görmeyeceğine yukarda değinildi. Tezgâh arası cam panel nasıl döşenir sorusunun cevabı ise ayrıntılı olarak yazının devamındadır. Öncelikle ürünün monte işlemine başlanırken yapılması gereken ilk aşama; panel ve takılacağı duvarın doğru bir şekilde ölçüsünün alınmasıdır. Bu adım, ürünün mutfağınızda kusursuz durabilmesi için oldukça önemlidir. Ölçüm alınma işlemi, firmanın keşif ekibi tarafından gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra beğendiğiniz modelin mutfağınıza yerleştirilebilmesi için en doğru montaj tekniği belirlenir. Montaj işlemi için birden fazla yöntem kullanılabilir.

Bağlantı Elemanları Yöntemi

Bağlantı elemanlarının en bilindik olanı vidanın kullanıldığı bu yöntemle, tezgâh arası cam panel montajı gayet rahat bir şekilde yapılabilir. Vidalar, panelin köşelerine sabitlenir. Burada önemli olan husus, vidaların gizlenebilmesidir. Aksi takdirde cam kaplamanızın görünümü, vidalar yüzünden bozulabilir. Bu durumu engellemek için klips adı verilen özel bir kıskaç kullanılır. Bu tekniğin kazanımı, montajdan önce duvarlarda hazırlık yapılmasına gerek olmamasıdır.

Yapıştırma

Bu yöntemde genellikle silikon yapıştırıcılar kullanılır. Dikkat edilmesi gereken nokta, yapıştırma işleminden önce duvar ve panelin orantılı olarak hizalanmasıdır. Bu yöntemle yapılan montajın avantajı, mutfak tezgâh arası cam panelinizin daha kusursuz görünebilmesi ve istenildiği takdirde rahatlıkla sökülebilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geç
1
Elifdekor
Merhabalar
Nasıl yardımcı olabiliriz?