Mutfak Tezgâh Arası Camlarda Renk ve Görsel Seçimi

Mutfak dekorasyonunda son zamanların vazgeçilmez tasarım aracı haline gelen tezgah arası cam, tercih edilen görselin cama teknolojik baskı makineleri ile kaplanması ile oluşturulmaktadır. Mutfak tezgâhı ile dolap arasındaki bölüme uygulanan cam kaplama, UV baskı dekorasyon alanında kullanılan muhteşem bir üründür. Cam üzerine fazladan hiçbir materyal ile sıvama yapılmaz. Direk cam üzerine UV baskısı yapılmaktadır. Panel olarak istenilen ölçülerde üretilen bu özel camlar; mutfakları konforlu bir alana dönüştürür. Ayrıca yemek yapmayı seven herkesin sıkılmadan vakit geçirebileceği mekanlar yaratır. Mutfak tezgâh arası cam, bilhassa yemek yaparken sıçramalara karşı fonksiyonel bir öneme sahip olup ve pişirme esnasında ortaya çıkan sızıntılardan ve sıçramalardan duvarlarınızı korur. Tezgâh arasında kullanılan malzemenin cam olması, mutfaklara modern ve şık bir görünüm kazandırmaktadır. Doğal görünümü sayesinde mutfağınız sade ve dingin bir havaya kavuşur.

Tezgâh Arası Camda Hangi Renk Tercih Edilmeli?

Kullanılacak cam panelin genel dekorasyonla ve mutfak dolabı ile uyumlu olması göz zevki açısından önemlidir. Örneğin; koyu parlak gri mutfak tezgâhı tercih etmişseniz, gri tezgâh arası cam kaplama yapmanız durumunda ikisi de aynı renk olduğu için boğucu bir görüntü ortaya çıkar. Bunun yerine, kontrastlı veya daha açık renkli mutfak tezgâh arası cam panel tercih edebilirsiniz. Eğer tamamen beyaz bir mutfağınız varsa, yine beyaz rengi tercih edebilir ya da canlı renklere sahip cam panel yaptırabilirsiniz.

 

Kırmızı renkli mutfak tezgâhınız varsa, tezgâh arasında kullanılacak görselin seçimi biraz daha zor olabilir. Seçeceğiniz görsel, cam panelde şık durmalıdır. Bunun yanı sıra yine bu görselin mutfak tezgâhı ile de uyumlu olması gerekir.

 

Masumiyetin rengi olan beyazı cam panel rengi olarak tercih edebilirsiniz. Böylece, mutfağınızı sakinliğin ve huzurun hâkim olacağı bir ambiyansa kavuşturabilirsiniz. Beyaz cam kaplama çok zarif durmaktadır. Beyaz mutfak dolapları ya da farklı renklerdeki mutfak dolaplarıyla uyumu yakalayabilirsiniz. İsterseniz şık ve asilliği yansıtan siyah rengi, cam mutfak uygulamasında kullanabilirsiniz. Genelde tezgâh arası camlarda kullanılan siyah renk, çok rağbet görmektedir. Yüzlerce renk arasından mutfağınızla uyumlu olacağını düşündüğünüz renk tonunu seçebilirsiniz.

dav

Sade ya da Baskılı Tezgâh Arası Cam Ayrıcalığı

Baskı görseli olmaması nedeniyle, tek renk mutfak tezgâh arası cam kaplama çalışmaları daha sade ve şık dururlar. Seçtiğiniz tek renk cam paneller, gerekli ölçü ve ebatlarda hazırlanır. Doğru led ışık kullanılarak, başarılı bir şekilde monte edilir.

 

Camı ister sade ister resimli olarak kullanabilirsiniz. Resmi kendiniz seçebilirsiniz. Bu ister hoş bir doğa ister masmavi bir deniz manzarası olabilir. 3 boyut teknolojisiyle üretilen resimlerle, mutfaklarınıza bir zenginlik katabilirsiniz. Kullanım kolaylığı ve görselliğiyle dikkat çeken cam paneller, mutfağınızı renklendirmek için en iyi alternatifleri sizlere sunar.

Mutfak tezgâh arasında kullanılacak cam uygulamanın fiyatları, kullanılacak olan panel modeline göre değişmektedir.

dav

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geç
1
Elifdekor
Merhabalar
Nasıl yardımcı olabiliriz?