Tezgâh Arası Cam Temizliği

Mutfaklar için son zamanların en yaratıcı dizayn fikirlerinden biri tezgâh arası cam modelleridir. Tezgahların üst kısmına seramik, beton ya da mermer gibi maddelerin kullanılmasından ziyade cam kaplamaların tercih edilmesi, kolaylık sağlar ve görünüm açısından yeni bir çağ açar. Bu durumun en temel sebebi, cam ürünlerin duruşunun göze hitap etmesiyle birlikte temizliğinin de oldukça rahat yapılabilmesidir. Zira eski usul tasarımların taşlardan oluşması ve aralarında derz denilen boşlukların olması, bakımı bir hayli zorlaştırır. Tasarımların göz alıcı olması, ürünlerin dayanıklılığının birincil kalite standardı olarak görülmesi ve kullanıcıların efor sarf etmeksizin ürünlerinin temizliğini yapabilmeleri bu modellere rağbet gösterilmesinin sebebidir. Siz de bu ürünlerden birini mutfağınızda görmek istiyorsanız, Elif Dekor güvencesiyle alışverişinizi yapabilirsiniz. Eğer aklınıza tezgâh arası cam nasıl temizlenir sorusu takıldıysa bu yazıda aradığınız tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

dav

Tezgâh Arası Cam Nasıl Temizlenir?

Ürünün en avantajlı olduğu durumlardan biri de temizlik konusudur. Ürünün temizliğinde diğer birçok malzemeye nispeten özel kullanım araç ve gereçlerine ihtiyaç duyulmaz. Bundan dolayı, mutfağınızda başrol oynayan bu tasarımı temizlemek için ekstra para harcamanıza ve zaman kaybetmenize gerek yoktur. Bunun sebebini merak ediyorsanız, ürünün sağlamlığını göz önünde bulundurabilirsiniz. Henüz üretilme aşamasındayken Elif Dekor’un işinde uzman çalışanlarının özenle yaptığı temperleme işlemi sonucunda, cam kırılgan ve hassas yapısından arınır. Bunun yanında anti bakteriyel ve hijyenik bir donanıma sahip olur. Tüm bu faktörler tezgâh arası cam temizliği ve bakımının zorlanmadan yapılabilmesini sağlar. Kaplamalar, üzerinde su damlacıkları ve herhangi bir leke izi barındırmazlar. Bu durumu siz de ürününüzü kullanırken fark edebilirsiniz. Aynı zamanda uzmanlar tarafından yapılan kontroller sonucu, bakteri ve virüs gibi zararlı canlıların cam tezgah arası modelleri üzerinde barınamadığı görülmüştür. Sonuç olarak, pratik bir temizlik ile gönül rahatlığıyla ürününüzü kullanabilirsiniz.

Tezgâh Arası Cam Bakım Önerileri

Elif Dekor’un geniş yelpazeli kataloğundan seçtiğiniz ürün, evinize monte edildikten sonra panelinizi zevkle kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak zaman ilerledikçe cam tezgah nasıl temizlenir sorusu ortaya çıkacaktır. Öncelikle yukarda da bahsedildiği gibi ürünlerin temizliği her evde bulunabilen malzemelerle rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Burada önemli olan husus, kaplamanın parlaklığını uzun yıllar boyunca koruyabilmesidir. Dolayısıyla; temizlik için kostik, asidik ya da aşındırıcı temizleyicilerden uzak durmalısınız. Ayrıca, temizlik esnasında tel gibi sert malzemeleri de tercih etmemelisiniz. Bu hususlara uyduğunuzda, paneliniz uzun seneler boyunca parlaklığını koruyacaktır.

Tezgâh Arası Cam Temizliği Tavsiyeleri

Mutfak tezgâh arası cam temizliğinde ılık su ve deterjanın karıştırılması sonucu oluşturulan temizlik malzemesi, en sık tercih edilenlerdir. Bu yöntem kolay olmasının yanı sıra maliyet açısından da avantajlıdır. Daha zorlu lekeler için tezgâh arası cam panel kullananlar tarafından önerilen yağ çözücülerdir. Temizlik işleminizde mikro fiber bezleri kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geç
1
Elifdekor
Merhabalar
Nasıl yardımcı olabiliriz?