Tezgâh Arası Camın Fayansa, Seramiğe Göre Avantajları

Mutfak tezgâh arası cam kaplamalar, isminden de anlaşılacağı gibi cam malzemeden genellikle 6 ya da 8 mm temperli cam üzerine UV Baskı makinesinden görüntü aktarılarak yapılır. Mutfak ve dolap arasında kalan kısma yapılan cam panel uygulaması ile mutfağınızda değişiklik yapabilirsiniz.

 

Mutfaklar, sadece evin en fazla rağbet görülen alanlarından biri değildir, aynı zamanda en güzel dekorasyonların yapıldığı yerlerdir. Mutfağımızda kullanılacak malzemeleri seçerken dikkat edeceğiniz şey, kullanışlı ve güzel arasındaki dengeyi bulmaktır.

 

Mutfak tezgâh arasında kullanılacak malzemenin kullanım amacı, sadece duvarları buhar ve olası su sıçramalarından korumak değildir. Aynı zamanda cam malzeme mutfağa renk, şekil ve doku da eklemektedir. Tezgâh arası paneller, eski yıllarda duvarları korumak için kullanılmaktaydı. Yani tezgâh arasında kullanılan malzemenin kullanım amacı tamamen işlevseldi. Günümüzde ise her türlü tasarım ve işlevi sağlamak için kullanılmaktadır. Mutfak dekorunda tezgâh arası cam çok önemli bir yer tutmaktadır.  Bu ürün mutfak dekorasyonunda kullanılan estetik ve modern bir uygulamadır.

dav

Tezgâh Arası Cam Ayrıcalığı

Genellikle klasik uygulamalardan olan fayans ya da seramik yerine günümüzde tezgâh aralarına cam uygulaması yapılmaktadır. Cam uygulamasının fayans ve seramik malzemelerine göre avantajları bulunmaktadır:

 

 • Tezgâh arası cam hem şıklığı hem de kolay temizlenme avantajını bir arada sunar.
 • Cam ışığın yansımasını desteklediği için mutfağınıza daha geniş bir ferahlık ve parlaklık kazandırır.
 • Seramiklerin yıkım, döküm işi fazla ve yapımı zahmetli olup uzun zaman almaktadır. Dolayısıyla ekonomik olarak da bütçenizi yormaktadır. Mutfak tezgâh aralarında kullanılan cam kaplamanın yapımında ise herhangi bir yıkım ve döküm işlemi olmamaktadır.
 • Fayans ve seramik uygulama, ekonomik olarak sizi daha çok yorarken; cam uygulama fayans ve seramik gibi malzemelere göre daha ekonomiktir. Cam malzemenin klasik ürünlere göre maliyeti daha düşüktür.
 • Bir başka avantajı ise cam malzeme, görsel açıdan fayans ve seramiğe göre çok daha şık durmaktadır.

Tezgah Arası Cam Kullanışlı mı?

 • Cam üründe led desteği sayesinde farklı ışık açıları yakalanabilmektedir.
 • Kullanılacak cam panelin montajı, seramik ve fayansa nazaran daha kısa zamanda tamamlanır.
 • Tezgâh arası cam yeni bir uygulama olup; fayans ve seramiğe nazaran daha fazla tercih edilmektedir.
 • Cam kaplama sayesinde istediğiniz görsel cama aktarıldığı için tarzınızı daha kolay yansıtabilirsiniz. Hem konfor hem de şıklığı aynı anda yaşayabilirsiniz.
 • Cam panelde istediğiniz görüntüyü kullanabilirken, fayans ve seramikte ise model seçeneği kısıtlıdır. İstediğiniz görüntüyü kullanma gibi bir durum söz konusu olmaz. Cam mutfakta kişiye özgü tasarımlar yapılabilir.
 • Cam, çevre dostu bir malzeme olup; bu ürünü güvenle kullanabilirsiniz.
 • Fayans ve seramik ürünlerin temizliği daha fazla çaba gerektirirken; cam panellerin temizliği pratik bir şekilde yapılır. Cam panel tek parçadan oluştuğu için, ürün yüzeyinde fayans ve seramikteki gibi derz araları olmadığı için sadece silme işlemiyle ürün ilk günkü haline gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geç
1
Elifdekor
Merhabalar
Nasıl yardımcı olabiliriz?